Dom i ogród
Zdrowie
Dziecko
Higiena
Kosmetyki
Ibuprom Max Sprint (Ibuprofen 400mg) 40 kapsułek
Opis produktu

Ibuprom Max Sprint lek w postaci żelowych kapsułek, które zawierają aktywny składnik w płynnej formie, dzięki czemu szybko likwiduje uciążliwe bóle w krótkim czasie. Pomaga zwalczać stan zapalny, który jest jedną z przyczyn bólu. Lek obniża również gorączkę.

Wskazania

Lek Ibuprom Max Sprint stosuje się u osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia w:

ostrych bólach różnego pochodzenia, o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym w:

  • bólach głowy (m.in. ból napięciowy),
  • migrenie z aurą lub bez aury (objawy takie jak: ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk),
  • bólach zębów,
  • nerwobólach,
  • bólach mięśniowych,
  • bólach kostnych i stawowych,

bolesnym miesiączkowaniu oraz gorączce (m. in. w przebiegu przeziębienia, grypy lub innych chorób zakaźnych).

Skład

1 kapsułka zawiera:

  • substancję czynną: ibuprofen (Ibuprofenum) 400 mg,
  • substancje pomocnicze: makrogol 600, potasu wodorotlenek, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona.

Przechowywanie

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. 
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 
  • Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na kartoniku i opakowaniu bezpośrednim (miesiąc/rok).

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości co do stosowania Ibuprom Max Sprint należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. lat w doraźnym leczeniu: 1 kapsułka co 4 godziny, doustnie.

  • Nie należy stosować więcej niż 3 kapsułki na dobę.
  • Można popić, jeśli to konieczne. Nie rozgryzać.
  • Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów:

  • z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocnicząoraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
  • u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki, obrzęku naczynioruchowego lub astmy oskrzelowej,
  • z czynną lub nawracającą w wywiadzie chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem (dwa lub więcej niezależne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia),
  • krwawienie lub perforacja w obrębie przewodu pokarmowego w wywiadzie związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ,
  • z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca (klasa IV wg NYHA),
  • przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
  • ze skazą krwotoczną,
  • w III trymestrze ciąży.

Opakowanie

40 kapsułek miękkich

Rozwiń pełny opis produktu

Ulotka

Rodzaj produktu

Lek

Marki
Producent
US PHARMACIA SP. Z O.O.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław, Polska
+48 (71) 733 01 01
EAN
5907377139775
ID
151086
Sprzedawca
Stefańczyk Spółka Jawna Apteka Rosa
ul. Tyrmanda 4
93-218 Łódź, Polska
tel: 455455105
NIP: 7282613992
Substancje czynne